Sayfalar

1 Eylül 2010 Çarşamba

Nikah Düğün Gelin Aksesuarları : Kapı Süsü, Nikah Anı Defteri ve Kalemi

Kardeşim yakında evleniyor! Ona sürpriz ne yapabilirim diye düşündüm ve jest olarak kapı süsü ve nikah anı defteri ve kalemi yapmaya karar verdim.
Kapı süsünü başlangıçta ev giriş kapısı için daha sonra evinin yatak odasında da kullanabilir çok şık oldu.Anı Defteri için uygun bir defter aldım. Dış kabının sert olmasına dikkat ettim daha kolay kaplamak için.
Kabı önce beyaz saten ile üzerine de tül kapladım, defterin ön yüzüne çiçek ve kordela aksesuarlar yerleştirdim. Ayrıca incilerle bezedim. Çünkü gelinliğin  konsepti inciden oluşuyor. Kalem için öncelikle beyaz bir tüy satın aldım ve bu tüyü monte edebileceğim beyaz bir kalem bulmam gerekti. Ama ben kalemi yine de tül ile kapladım. Tüy üzerine nazar boncukları koydum defterin üzerine koyduğum nazar boncukları ile uyum sağladı. Bu kalemi sadece imza atarken kullanmaları için değil aynı zamanda misafirlerin anı defterine yazmaları için de kullanacaklarını  düşünerek hazırladım.Çok şık oldular! Sürpriz dedim ama yine de dayanamayıp kardeşime gösterdim. Çok beğendi ve hiç aklında böyle şeyler  olmadığı için ona göre hoş jestler oldu. Çok duygulandı! Böyle detayları evlenecek çiftler yeterince yapacak işleri ve heyecanları olduğu için düşünemeyebilir. Birilerinin düşünüp hazırlaması tabiki hoş oluyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder